وبمستران هوشمند دوره‌ای جامع است که با یادگیری مباحث آن می‌توانید شروع به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی خود کنید، با استفاده از این دوره‌ی آموزشی می‌توانید اصول بازاریابی اینترنتی (دیجیتال) و راه‌اندازی کسب و کار آنلاین را یاد بگیرید. چرا باید در دوره وبمستران هوشمند شرکت کنیم؟ دوره‌ی وبمستران هوشمند از قدم اول که راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی است تا بهینه سازی سایت و امنیت و بازاریابی و غیره همراه شما خواهد بود، یعنی واقعا شما به یک وبمستر حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.

قبل از اینکه بیش‌تر در مورد دوره‌ی آموزشی وبمستران هوشمند صحبت کنیم بهتر است که در مورد اصطلاحاتی مثل دیجیتال مارکتینگ، وبمستر و مزایای سایت داشتن صحبت کنیم.

دیجیتال مارکتینگ و مزایای آن

بازاریابی در کل ارتباط با مخاطبان در زمان و مکان مناسب برای معرفی محصول و خدمات خودمان است. در عصر دیجیتال و تکنولوژی، بهترین استراتژی می‌تواند ارتباط با مخاطبین در فضای آنلاین و دیجیتال باشد به این دلیل که مخاطبین و کاربران وقت زیادی را در فضای اینترنتی به سر می‌برند.

بازاریابی دیجیتال دقیقا چیست؟


بازاریابی دیجیتال به معرفی و ارتقا محصولات و خدمات از طریق اشکال مختلف رسانه‌های الکترونیکی که بیشتر مبتنی بر اینترنت هستند می‌گویند. بازاریابی دیجیتال به تمام تلاش‌های بازاریابی آنلاین شما اشاره دارد.
خیلی از کسب و کارها بین بازاریابی سنتی و دیجیتال، مزایای بازاریابی دیجیتال را انتخاب کردند و سود خود را نیز افزایش دادند. چند نمونه از مزایای بازاریابی دیجیتال را با هم مرور می‌کنیم :

۱- با اطلاعات و تجزیه و تحلیل‌های ارزشمند استراتژی بازاریابی خود را پیاده کنید

با بازاریابی دیجیتال، می‌توانید از تعداد دقیق افرادی که به وبسایت شما مراجعه کردند مطلع باشید. با استفاده از ابزار google analytics می‌توانید آمار و اطلاعات مربوط به وبسایت خود را پیگیری کنید و با استفاده از اطلاعات به دست آمده، استراتژی‌های مورد نظر خودتان را اجرایی کنید، این ابزار به شما اطلاع می‌دهد:

 • تعداد افرادی که صفحه کسب و کار شما بازدید می‌کنند.
 • موقعیت جغرافیایی آنها.
 • جنسیت، سن و علایق بازدیدکنندگان
 • چقدر وقت خود را در سایت شما می‌گذرانند؟
 • تغییرات ترافیک وب‌سایت از گذشته تا حال.
 • شما با استفاده از این ابزار می‌توانید ببینید که آیا بازاریابی شما اثر بخش بوده یا نه؟
 • و حتی می‌توانید با استفاده از اطلاعات بدست آمده ایده‌ها و استراتژی‌های جدیدی به وجود بیاورید.

با شرکت در دوره وبمستران هوشمند حتما درباره این ابزار بصورت کامل آموزش می‌بینید و کار با آن را یاد خواهید گرفت.

۲- افزایش نرخ تبدیل

تبدیل کردن بازدید کننده به مشتری، کار آنچنان سختی هم نیست فقط باید استراتژی بازاریابی خود را به یک راهکار جذاب تبدیل کنید. شما با استفاده از بازاریابی دیجیتال نیاز نیست که با تماس‌های آزار دهنده به کاربر، وقت خودتان و او را بگیرید.
در بازاریابی دیجیتال یا اینترنتی شما می‌توانید با استفاده از یک ایمیل، کاربر را به خرید دعوت کرده و به او اجازه دهید که درباره شما بیش‌تر تحقیق کند.

۳- مقرون به صرفه‌تر از بازاریابی سنتی

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال به شما امکان پس انداز کردن مبلغ قابل توجهی پول را می‌دهد. بازاریابی دیجیتال پتانسیل جایگزین شدن با کانال‌های تبلیغاتی مانند تلویزیون، رادیو و غیره را دارد.
شما بازاریابی ایمیلی را در بازاریابی اینترنتی در نظر بگیرید، با استفاده از همین روش می‌توانید مطلبی را آماده کرده و برای ترغیب کاربران به خرید و در زمانی مشخصی برای ایمیل آنها بصورت اتوماتیک ارسال کنید.

همین بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ که زیر مجموعه‌ای از بازاریابی دیجیتال یا اینترنتی محسوب می‌شود، می‌تواند رشد بسزایی در فروش فروشگاه اینترنتی شما داشته باشد. در واقع یکی از جواب‌های اساسی در پاسخ به سوال چرا باید در دوره وبمستران هوشمند شرکت کنیم؟ است.

۴- با شرکت‌های بزرگ رقابت کنید

یکی از ویژگی‌ها و مزایای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال این است که به شما امکان رقابت با شرکت‌های بزرگ را می‌دهد. شما در بازاریابی دیجیتال با استفاده از تکنیک‌های مناسب، موثر و بروز، فرایند بازاریابی خود را انجام می‌دهید. به همین دلیل هم سرعت کار افزایش پیدا می‌کند و هم اینکه امکان رقابت با شرکت‌ها و برند‌های بزرگ به وجود می‌آید.

بازاریابی دیجیتال یا اینترنتی به غیر از مزایای بالا مزایای بسیار زیاد دیگری دارد که چند نمونه دیگر از آن ها را به اختصار بیان می‌کنیم :

 1. با بازاریابی دیجیتال اعتماد مردم را بدست آورید و اعتبار خود را بسازید
 2. درباره‌ی رقبای خود همه چیز را بدانید
 3. نتایجی که در زمانی مشخص دریافت کردیم چیست
 4. ارتباط بیش‌تر با کاربران

وبمستر چیست؟

در رشته طراحی سایت، نقش‌ها و عناوین شغلی مختلفی وجود دارد. یکی از عنوان‌های شغلی که ممکن است خیلی وقت‌ها اسم آن را شنیده باشید، وبمستر است. بیایم نگاهی به تعریف وظایف یک وبمستر بیندازیم.

در رشته طراحی وبسایت هر کسی نقشی را ایفا می‌کند. مثلا طراح وبسایت، امنیت کار، تولید کننده محتوا وغیره. وبمستر روی هیچ کدام از این نقش‌ها تمرکز کلی ندارد بلکه وقت خود را بین آن‌ها تقسیم می‌کند، یعنی وبمستر روی توسعه وب‌سایت، روی نگهداری از یک یا چند سرور مربوط به وب سایت‌ها و فروشگاه اینترنتی خود، تولید محتوا، بازاریابی دیجیتال و غیره تمرکز می‌کند اما لازم نیست که در تمام این حوزه‌ها تخصص صد درصدی داشته باشد.

پس وبمستر شخصی است که مسئول ایجاد، مدیریت و نگهداری وبسایت است. اطلاعات را هر چند وقت یکبار بروز می‌کند، و سعی بر یکپارچه‌سازی سیستم آنلاین خود دارد. حال چرا باید در دوره وبمستران هوشمند شرکت کنیم؟ لزومی به شرکت در این دوره برای همه افراد نیست؛ اما اگر تمایل دارید فعالیت‌هایی که گفته شد را به خوبی بیاموزید شرکت در دوره وبمستران هوشمند بر شما امری ضروری و مورد نیاز است.

مزایای سایت داشتن

اگر می‌خواهید کسب و کاری راه بندازید یا کسب و کاری در حال حاضر دارید اما وبسایت ندارید باید گفت که کسب و کار شما وجود ندارد. در این دنیای مدرن نداشتن وبسایت می‌تواند شما را از بقیه رقبا عقب بیاندازد، مخصوصا اگر حوزه فعالیت شما تجاری باشد.
ممکن است بخواهید رزومه خود را در اختیار دیگران قرار دهید که شاید به شما کاری پیشنهاد شود، چه بهتر که یک وبسایت شخصی طراحی کنید و از آن طریق رزومه خود را به نمایش بگذارید.
در زیر برخی از مزایای سایت داشتن را ذکر کرده‌ایم:

۱- تبلیغات ارزان‌تر از قبل


تبلیغات یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای معرفی کسب و کار خود به دیگران است، آیا تا به حال تبلیغات در رادیو یا تلویزیون یا بنرهای داخل خیابان‌ها انجام داده‌اید؟ خیلی گران است و هزینه‌های بسیار زیادی را به گردن ما خواهد گذاشت.
اما شما با داشتن وب سایت هم یک پله کسب و کار خود را ارتقا داده‌اید و هم راه‌های تبلیغاتی بسیار زیاد ارزانی برای وبسایت در نظر گرفته‌اید.

رضایت و راحتی شما و کاربر


مردم تا اینکه به محل کسب و کار شما بیایند و محصول مورد نظر را انتخاب کنند، دوست دارند از راهی راحت‌تر مثلا یک وبسایت خرید خود را انجام دهند و اطلاعات بیش‌تر را کسب کنند، از یک طرف دیگر خودتان هم خیلی راحت‌تر از قبل هستید چون که هزینه مکان اضافی پرداخت نمی‌کنید، کلاس کاری شما بالاتر می‌رود، از سایر شهرها هم سفارش دریافت می‌کنید.

دسترسی راحت‌تر


فرض کنید فروشگاه اینترنتی شما در حوزه فروش ساعت مچی فعالیت می‌کند، یک کاربر ساعت 11 شب یک ساعتی را در فروشگاه اینترنتی مشاهده می‌کند؛ همان لحظه می‌تواند ساعت را خریدداری کند و سفارش او در سیستم ثبت شود.
اما زمانی که شما مغازه دارید، دیگر نمی‌توانید مثل قبل در هر ساعتی سفارش داشته باشید و دسترسی به شما سخت خواهد شد.

دسترسی به اطلاعات

زمانی که صاحب یک کسب و کار بصورت فیزیکی هستید دقیقا نمی‌دانید که روزانه چند نفر از مغازه شما بازدید می‌کنند؟ یا کدام محصول نظر آنها را بیش‌تر جلب می‌کند؟ نظر آنها دقیقا درباره فروشگاه من چیست؟
اگر صاحب یک وبسایت باشید، می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود تمام این مسائل را چک کنید و کسب و کار خود را با استفاده از همین اطلاعات دریافت شده گسترش بدهید.

امکان ماندگار کردن مشتری


شما اگر دارای یک کسب و کار فیزیکی باشید، اکثر افراد یک‌بار از در مغازه شما رد شده و خرید خود را انجام می‌دهند و شاید دیگر خبری از آن‌ها نباشد.
مگر اینکه بصورت تک تک شماره تلفن‌های آن‌ها را دریافت کنید که کار بسیار سختی است.
شما با استفاده از یک وب سایت می‌توانید بصورت اتوماتیک ایمیل‌های کاربران را دریافت کنید و با استفاده از ایمیل با آن‌ها در ارتباط باشید و آن‌ها را تبدیل به مشتری دائمی خود کنید.

اینجا فقط 5 تا از مزایای داشتن سایت را ذکر کردیم، اما این را بدانید که سایت داشتن سود خالص است.

حال برویم به سراغ شرکت در دوره وبمستران هوشمند؛ مهارت‌های وبمستر شدن چیست؟ آیا در حال حاضر بعد از مطالعه این مقاله می‌توانید بگویید چرا باید در دوره وبمستران هوشمند شرکت کنیم؟

دوره وبمستران هوشمند

دوره‌ی آموزشی وبمستران هوشمند محصولی از آکادمی همیار است، این دوره‌ی آموزشی روی مباحثی مانند دیجیتال مارکتینگ، ساخت سایت بدون کدنویسی و تبدیل کردن دانشجو به وبمستر تمرکز دارد.
درباره تعریف دیجیتال مارکتینگ و وبمستر صحبت کردیم و فهمیدیم که سایت داشتن چه مزایایی برای ما به همراه دارد.

شرکت در دوره وبمستران هوشمند باعث یادگیری چه مواردی می‌شود؟

 • طراحی سایت بدون کدنویسی و برقراری امنیت آن
 • بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر
 • بازاریابی دیجیتال
 • روش‌هایی برای جذب مشتری بیش‌تر
 • و بسیاری مباحث دیگر…

در نهایت، شما تبدیل به یک وبمستر خواهید شد که می‌توانید کارخانه پولسازی خود را بصورت آنلاین راه‌اندازی کنید.
ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا خودمان وقت بگذاریم و یاد بگیریم، چرا به کسی پروژه خود را تحویل ندهیم که او این کار را برای ما انجام دهد؟

 1. هزینه بیشتری از آموزش باید پرداخت شود
 2. وسط کار اگر مشکلی پیش بیاید دوباره باید هزینه شود
 3. ما در کنار کارکردن فروشگاه اینترنتی خود نیاز داریم که هر روز آن را بروز نگه داریم و تکنیک‌های امنیتی مختلف را انجام دهیم

پس یادگیری بهتراست.

عکس دسته جمعی دانشجویان یک دوره وبمستران هوشمند

عکس دسته جمعی دانشجویان یک دوره وبمستران هوشمند

چرا باید در دوره وبمستران هوشمند شرکت کنیم؟

امروزه هر کسب و کاری نیاز به یک وب‌سایت دارد چون که بدون داشتن وبسایت عملا کسب و کار شما هم وجود ندارد.
دوره‌های زیادی وجود دارند که طراحی سایت را بدون کدنویسی به شما یاد می‌دهند اما ما در کنار راه‌اندازی وبسایت، نیاز به بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال داریم، نیاز به امنیت داریم، نیاز به بهینه سازی داریم، نیاز به بدست آوردن مشتری داریم؛ که تمامی این مباحث با شرکت در دوره وبمستران هوشمند بدست می‌آید.

اگر دوست دارید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، کسب و کاری دارید که برای آن باید وبسایتی طراحی کنید ، می‌توانید از دوره‌ی آموزشی وبمستران هوشمند (۰ تا ۱۰۰ آموزش کسب‌و‌کار اینترنتی) استفاده کنید.

راستی میتوانید یک جلسه از وبمستران هوشمند را رایگان نیز دانلود کنید.

خوشحال میشوم نظر شما را در دیدگاه‌های این یادداشت در رابطه با کسب‌و‌کار های اینترنتی و آینده آنها بدانم.