گوشی‌های هوشمند برای نسل بعد مفید هستند یا خیر؟ (+ دانلود پادکست)

3
1821

سلام به همه‌ی دوستان عزیز

در گفتگوی زنده ای که به رادیوتهران داشتم سوالی از بنده پرسیده شد و اینکه گوشی های هوشمند (یا بخواهم کلی تر بگویم گجت های هوشمند) چه تاثیری بر زندگی ما دارد و درآینده چه اتفاقی می افتد و برای نسل بعد باید چه تصمیمی بگیریم؟
گجت ها به وجود آمدن تا زندگی ما راحت تر شوند. گجت میتواند یک فن خنک کننده لبتاب باشد و میتواند یک موبایل هوشمند هم باشد. ولی همانطور که همه ما میدانیم استفاده بیش از حد از هر چیزی میتواند، بعد خوب آن را از بین ببرد و تبدیل به اعتیاد شود (اگر ما روزی ۲ بار کباب بخوریم هم بعد از مدتی دچار معده درد میشویم) پس باید در استفاده از گجت ها تعادل را حفظ کنیم نه اینکه با گوشی هوشمند خود بیدارشویم و بخوابیم و دغدغه ی ما ضدآب بودن آن باشد تا بتوانیم در استخر هم همراه خود ببریم 😐

اما در مورد استفاده نسل آینده از گوشی های هوشمند باید به شما بگویم همین الان مشکلی که با برادرزاده ۶ ساله‌ی خود (ستایش خانوم) دارم همین است که آیا در ۷ یا ۸ سالگی باید برایش موبایل خریداری کرد یا خیر؟ 
بنظر من نباید چشمان خود را بر روی واقعیت ببندیم و بدانیم که همین الان بچه های زیر ۷ سال هم وارد کافه بازار میشوند و بازی نصب میکنند پس با قایم کردن موبایل نمیتوانیم فکر موبایل را از سر بچه ها که نسل آینده ما هستند دور کنیم۷ با این کار آن ها را حریص تر میکنیم، باید موبایل در اختیار آنها باشد ولی باید فرهنگ سازی استفاده و ایجاد تعادل در استفاده از موبایل را به آن ها بیاموزیم.

  • ولی به نظر شما ایجاد فرهنگ استفاده از موبایل برای کودکان یا حتی بزرگسالان کار ساده ای است؟
  • راه کار شما چیست؟ خوشحال میشوم در نظرات با من و بقیه خوانندگان به اشتراک بگذارید

راستی پادکست برنامه کامل مرورگر رادیو تهران را نیز میتوانید در زیر گوش کنید

پی نوشت: واقعا هنوز من دکتر نشدم و فقط یک اشتباه کوچیکی در معرفی رخ داده. شما جدی نگیرید.

3 دیدگاه‌ها

  1. سلام،ممنون که تجربیاتون رو به اشتراک میزارید تا بقیه افراد هم الگو بگیرند ازتون.
    یه سوال داشتم اگه بشه اینجا جواب بدید یا در همیار وردپرس پستی در این باره منتشر کنید

    برای نوفالو کردن لینک های خروجی کدی بدید تا تمام لینک ها خروجی اعم از داخل نوشته،دیدگاه ها رو نوفالو کنه یا افزونه ای در این باره معرفی کنید افزونه های معرفی شده در همیار رو بررسی کردم خیلی وقته بروزرسانی نشدن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید