علی حاج محمدی بنیان گذارهمیارورد پرس برگزیده بخش آموزش هوشمندنهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکزگفت:

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال علی حاج محمدی بنیان گذارهمیارورد پرس برگزیده بخش آموزش هوشمنددر گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکزگفت:ازسال84فعالیت خود رادر حوزه اینترنت شروع کردم ،آن روزها بحث مشاوره در این زمینه کمتر بود به اشتباه یک سایت رایگان نرم افزاز راه اندازی کردم. اما راه درآمد زایی آن را نمی دانستم تا اینکه در سال 89 تعطیل کردم.
وی ادامه داد: بعد از تعطیلی یک سال فکر کردم ،به این نتیجه رسیدم کاری انجام بدهم تا بقیه افراد مثل من زمان خود را بیهوده صرف نکنند به همین خاطر سایت ورد پرس را سال 90راه اندازی کردم.
وی در خصوص هدف از این سایت عنوان کرد : هدف از این سایت راه اندازی رایگان وراهنمایی برای افراد مبتدی باشم.
وی افزود : اکنون بعد از پنج سال طی مشکلاتی که در این مسیر داشتیم تجربه های خوبی کسب کردیم.
و دوره های آموزشی کسب و کار اینترنتی را برای افراد علاقمندان برگزار میکنم .
همچنین اصول کار در گوگل را آموزش می دهم.
برگزیده جشنواره رسانه های دیجیتال در خصوص مشکلات عنوان کرد: در گذشته مشاوره ها کمتر بودمتاسفانه امروز بحث کپی رایت مشکلات بسیاری را به وجود آورده است.
اما خداروشکر وزارت ارشاد شرایط را بهبود می دهد وهر روزشاهد این هستیم که یک نهاد در زمینه کسب وکار اینترنتی فعالیت می کنند.
به نظر به جای اینکه هزینه ای برای کار فراهم کنیم آموزش درآمد زایی و تعامل با سازمان ها را آموزش دهیم.در ضمن حمایت هم نقش مهمی در همه عرصه ها دارد.
حمایت ازکسب و کار های نوپا کم است من همیشه میگویم چرا یک بازیگر بعد از تلاشی که میکند رسانه ای می شود اما بقیه کسب وکار ها اینگونه نیستند چرا مدیر دیجی کالا هیچ وقت تلویزیون دعوت نمی شود حتی برنامه ای برای حمایت آنها وجود ندارد ما رسانه ای برای تبلیغ نداریم وزارت ارشاد تنها رسانه ای که میتوانیم صحبت کنیم


وی تصریح کرد: البته بایدمقام های خوبی داشته باشیم تا بتوانیم صحبت کنیم در صورتی که نوپا هستیم. کاربران ما افتخار و مقام ما هستند
اگر رادیو تلویزیون از ما حمایت کند شرایط بهتر خواهد شد به نظرم رسانه ها فقط برای بازیگران و ورزشکاران ساخته شده اند.
زمانی که یک دانشجو 18ساله ابن شرایط را می بیند دلگیر می شود
به نظر در زمینه کپی رایت و ضربه این موضوع کلیپ هایی باید ساخته شود. حتی برای استارتاپ ها شبکه ای اختصاص بدهند.
بزرگترین مشکل ما رسانه است،اگر مشکلات برطرف شودو از این رسانه در جهت رشد و معرفی کسب وکار فرهنگسازی آن کار کنیم. ما تاثیر این حوزه را در جامعه مشاهده می کنیم البته از وزارت ارشاد تشکر میکنم که در این زمینه فعالیت می کنند .
حاج محمدی در خصوص جشنواره عنوان کرد: جشنواره خوبی را شاهد بودیم حضور وزیر ارشاد باعث دلگرمی ما بود.
از این بابت خوشحال بودیم اما اطلاع رسانی آن کم بود به نظرم باید کمپینی در این خصوص ایجاد شودتا تعداد وب سایت های بیشتری ثبت نام کنند.

دانلود پادکست

منبع خبر: http://www.saramad.ir/fa/news/63026